I semestr - Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie

Idź do spisu treści

Menu główne:

I semestr

Wydarzenia > 2013/2014
 

"Co odmieniło naszą klasę?"

W niedzielę 19 stycznia 2014 r., w kościele pod wezwaniem Św. Józefa Oblubieńca NMP, odbyły się jasełka pt. "Co odmieniło naszą klasę?". Przedstawienie przygotowała klasa IIIc pod kierunkiem siostry Łucji i wychowawczyni - Pani Anny Dziedziejko. W jasełkach wystąpili również rodzice wcielając się w role Św. Rodziny i trzech króli.
Przedstawienie wzbudziło zachwyt zarówno najmłodszej jak i dorosłej publiczności.
Niezapomnianych wrażeń dostarczyli Anioł i Diabeł. Wszyscy chcieli wybrać się w podróż do Betlejem niebiańską rakietą.


 

Udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 12.01. uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli udział w szlachetnym dziele Jurka Owsiaka, czyli Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na obie klasy otrzymaliśmy 10 puszek z identyfikatorami. Nasi wolontariusze podzielili się wcześniej na zespoły 2,3 lub 4 osobowe i pod opieką rodziców, którzy aktywnie włączyli się do akcji bądź wychowawców, zbierali pieniądze mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody. Wolontariusze klasy 5a – 14 uczniów, zbierali głównie w Wola Parku, choć niektórzy wykazali się inicjatywą i odwiedzali inne miejsca, np.Dworzec Zachodni. Wolontariusze klasy 6a – 20 uczniów, wybrali oprócz Wola Parku inne miejsca i kwestowali też  w Parku Moczydło, na lodowisku, przed Biedronką przy ul.Deotymy czy w okolicach kościoła, w Arkadii oraz na stacjach benzynowych. Każdy ustalał samodzielnie, zgodnie ze swoimi możliwościami, czas zbierania datków. Niektórzy chodzili ofiarnie od 8.00 do 16.00, z przerwą na obiad, inni około 3h. Liczył się cel i zaangażowanie, dzięki któremu zebraliśmy w tym roku aż 9567 zł, czyli ponad 4 tys. więcej niż w ubiegłym roku.

Klasa 5a:
Daniel Zimny, Miłosz Stelmaszczyk, Ola Dubielecka, Ola Skóra, Maja Wiśniewska, Gabrysia Popielarczyk, Marta Wołotowska, Filip Brysiak, Łukasz Cieszyński, Tymoteusz Bigos, Natalia Taraszewska, Maciej Antoszewski, Amelia Falk, Wojciech Gaweł
Klasa 6a:
Wiktoria Wróblewska, Ada Piątkowska, Edyta Osinowska, Marysia Morytz, Alicja Parol, Piotrek Podleśko, Kamil Sidorowicz, Kuba Sosnowski, Kuba Zdzieborski, Kuba Jaros, Angelika Kilanowska, Julia Jóźwiak, Michał Pałgan, Kacper Pałgan, Aleksandra Krakowiak, Klaudia Janas, Karolina Majkowska, Paweł Trams, Natalia Malinowska, Agata Góra

 

Wizyta na planie filmowym

W XII 2013 klasa 6a z wychowawcą -  p.Dubieleckiej i 4a  z wychowawcą – p.Szostak miały okazję zobaczyć unikatową przestrzeń edukacyjną, stworzoną w magicznym świecie planu filmowego Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Na planie filmowym, w otoczeniu oryginalnej scenografii z filmu pt. Miasto 44, którego uroczysta premiera odbędzie się w sierpniu na Stadionie Narodowym, uczestnicy mieli wyjątkową okazję poczuć się jak twórcy filmu i znaleźć w miejscach na co dzień dostępnych tylko członkom ekipy filmowej. Zwiedzający dowiedzieli się, jak wygląda kręcenie filmu "od kuchni". Zobaczyli elementy filmowej scenografii, odwzorowujące pokój w zbombardowanym warszawskim domu z czasu II wojny światowej oraz przeszli specjalnie skonstruowanym sztucznym kanałem, którym w filmie Komasy przedzierają się przez Warszawę młodzi powstańcy. Wędrówkę poprzedziła wizyta w garderobie i filmowej charakteryzatorni. Uczniowie przebrali się w kostiumy stylizowane na mundury powstańców. Następnie charakteryzatorka pomalowała na twarzach uczniów czerwone „rany” i sińce. Obejrzeli też kostiumy, pojazd i bunkry oraz fragmenty ujęć filmowych i wypowiedzi aktorów.


 

Koncert muzyczny Łódzkiego Trio "Złota trąbka"

W piątek 17 stycznia odbył się w naszej szkole koncert muzyczny w wykonaniu Łódzkiego Trio "Złota Trąbka". Zespół zaprezentował przeboje muzyki europejskiej,
tańce salonowe, ludowe, gorące rytmy hiszpańskie i południowoamerykańskie oraz dla najmłodszych przeboje Disneya. Wszystko to w bardzo efektownych aranżacjach i przeróbkach.
Podczas koncertu muzycy zaprosili młodych słuchaczy do aktywnego w nim udziału. Uczniowie mogli spróbować gry na puzonie i trąbce, tańczyć i śpiewać wspólnie z artystami, a także wygrać nagrody w mini konkursie muzycznym.


 

"Narodowe Czytanie"

W bieżacym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Narodowe Czytanie" poświęconej twórczości Aleksandra Fredry.
„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Podziękowanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla naszej szkoły za udział w akcji


 

Jasełka

20 grudnia obejrzeliśmy przedstawienia jasełkowe wprowadzające nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło przy tej okazji również wspólnego kolędowania. Dzień zakończylismy klasowymi spotkaniami wigilijnymi.

 

"Choinka nadziei"

W grudniu po raz  kolejny szkoła uczestniczyła w akcji "Choinka Nadziei", którą organizuje Fundacja Arka.

19 grudnia
uczniowie klasy 4C wraz ze swoją panią polonistką wybrali się do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego na warszawskim Kole. W czasie świątecznego kolędowania dzieci zaprezentowały program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej " Z narodzenia Pana". Naszym uczniom towarzyszyły dzieci z wolskiego przedszkola Baśniowy Dworek na Kole Nr 93.

 

Pomoc dla schroniska dla zwierząt

Od 20 do 30 listopada br. w naszej Szkole po raz kolejny przeprowadzona została zbiórka darów rzeczowych dla Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie. Nasi uczniowie, jak zwykle, nie zawiedli – dostarczyli karmę i koce, które posłużą do ocieplenia bud. Wsparli nas również Pracownicy sąsiedniego przedszkola, którym również bardzo dziękujemy. W Dniu Św. Mikołaja wszystkie dary zostały dostarczone do Schroniska wypakowanym po dach samochodem. Mamy nadzieję, że dzięki hojności społeczności szkolnej choć trochę ulżyliśmy czworonożnym podopiecznym Schroniska. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którym nie jest obojętny los zwierząt.

 

Koncert kolęd

19 grudnia w naszej szkole odbył się koncert kolęd, w którym wzięli udział uczniowie klas III - VI. Usłyszeliśmy wykonania instrumentalne popularnych kolęd. Dzieci grały na dzwonkach, fletach i keyboardzie. Na koniec zaśpiewała Karolina z VIa.

"Szlachetna paczka"

W trwającym właśnie okresie przedświątecznym uczniowie klas Ia, IIId, IVa, VIa postanowili pomóc potrzebującym. Włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka” organizowaną przez Stowarzyszenie „Wiosna”. Zdecydowali się pomóc samotnej matce wychowującej 2-letnią córeczkę.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i uczniów udało się nam zebrać dary rzeczowe i pieniądze przeznaczone na zakup niezbędnych artkułów.

8 grudnia  wszystkie zebrane artykuły (spożywcze, chemiczne, ubrania, zabawki a także lodówkę) zostały dostarczone przez wolontariuszy Stowarzyszenia „naszej” rodzinie.

Oto relacja Wolontariusza z przekazania paczki:
„Pani Sylwia wraz z Marysią przywitała wolontariuszy pysznym ciastem i herbatą oraz słowami: "Nie mogłyśmy się doczekać Waszego przyjazdu, a Marysia na każdy dźwięk telefonu skakała z radości, myśląc, że to idzie Mikołaj". Podczas wnoszenia dwudziestu jeden pięknie opakowanych paczek oraz
lodówki Marysia biegała po całym pokoju szeroko uśmiechnięta i to właśnie ona przejęła dowodzenie" przy otwieraniu prezentów. Każdą paczkę pośpiesznie rozpakowywała, rozrywając papier, a po ich otworzeniu wszyscy słyszeliśmy dwadzieścia jeden głośnych okrzyków "Oooooo!" zachwyconej Marysi. Pani Sylwia nie ukrywała wzruszenia. Ze łzami w oczach patrzyła na ogromną
lodówkę i dziękowała kilkukrotnie. Jednak największą radość sprawiły jej artykuły dla Marysi: przeciery owocowe, przepiękne ubranka i ogromna ilość makaronu i sosów do nich, które Marysia uwielbia. Kosmetyki dla dziecka pozwolą Pani Sylwii przez długi czas zaoszczędzić pieniądze.
Pani Sylwia przekazała dla Darczyńcy kartę świąteczną z życzeniami i podziękowaniami oraz figurkę aniołka, mówiąc: "Bardzo proszę to przekazać Darczyńcy, tę kartkę i aniołka. To takie moje podziękowanie dla nich za to co dla mnie i Marysi zrobili. Aniołek dla naszego Anioła".
Marysia cieszyła się z każdej paczki. Ogromną radość sprawiła jej lala, którą dostała oraz różowa czapka z uszkami, którą założyła od razu i nie pozwoliła sobie zdjąć przez cały czas rozpakowywania paczek. Pani Sylwia najbardziej cieszyła się z artykułów dla Marysi. "Jest ich tak dużo, ze chyba przez pół roku nie muszę już nic kupować. Wszystkie kosmetyki dla małej, i te prześliczne ubranka, i to że są nawet większe rozmiary, to wszystko pozwoli mi przez dłuższy czas nie myśleć o tym, że małej trzeba coś kupić. Teraz ma wszystko. Nawet Pani sobie nie wyobraża jak duży zastrzyk
energii właśnie otrzymałam. Mogę się skupić na innych rzeczach i wiem, że teraz już wszystko będzie dobrze bo są dobrzy ludzie."

Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc.


Certyfikat udziału w akcji "Szlachetna paczka"

Akcja charytatywna "Dzieci - dzieciom"

W grudniu nasza szkoła przystąpiła do akcji świątecznej "Dzieci - dzieciom". Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i rodziców przygotowaliśmy paczki dla rodzin wielodzietnych, które żyją w ubóstwie.
Dziękujemy z całego serca za dostarczoną żywność, słodycze, środki czystości, ubrania, pomoce szkolne i zabawki. Wszystkie te dary dotrą do naprawdę potrzebujących wsparcia rodzin.
Niewątpliwie książki, gry edukacyjne, przybory szkolne i wspaniałe zabawki sprawią, że na twarzach oraz w sercu obdarowanych dzieci pojawi się szczery uśmiech i wielka radość.

Świąteczna aukcja bombek choinkowych

17 grudnia w naszej szkole odbyła się aukcja bombek choinkowych ozdobionych przez nauczycieli. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV - VI. Wszystkie bombki znalazły nabywców. W wyniku aukcji uzyskana została
kwota 900 złotych, która w całości zasili konto Rady Rodziców z przeznaczeniem na dofinansowanie do wycieczek dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Certyfikat "Program badań przesiewowych słuchu..."

11 grudnia gościliśmy w szkole Panią Prezydent Hannę Gronkiewicz - Waltz oraz prof. Henryka Skarżyńskiego, dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, którzy wręczyli m.in. na ręce naszej Pani Dyrektor, certyfikat udziału szkoły w badaniu przesiewowym słuchu. Certyfikat jest podziękowaniem za wyjątkowe zaangażowanie w realizację programu, a nasza szkoła znalazła się wśród dziesięciu wyróżnionych placówek.
"
Badania przesiewowe wśród dzieci pozwalają na zebranie dużej wiedzy o stanie zdrowia małoletnich. Dzięki nim można uchwycić schorzenia w początkowej fazie i skierować ucznia na badania specjalistyczne i leczenie." - jak podkreśliła w swojej wypowiedzi Pani Prezydent.

 

570 rocznica urodzin Kopernika

Z okazji okrągłej rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i śmierci oraz wydania jego największego dzieła "O obrotach sfer niebieskich", w naszej szkole odbyła się prezentacja życia i dorobku tego wielkiego uczonego. W bardzo ciekawej formie postać przybliżyła uczniom klas IV - VI, pani z Muzeum Marii Curie - Skłodowskiej. Następnie odbył się konkurs wiedzy dla uczniów klas V i VI. Zwycięzcom gratulujemy. Organizatorem spotkania była Pani Ania Kowalska.


 

Wolontariat, czyli sposób na nudę

Uczniowie, którzy należą do Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach integracji środowiska warszawskiej Woli, wybrali się do Przedszkola Nr 93 na Kole. Zaprezentowali swoje talenty czytelnicze. W czasie spotkania czytali maluchom książkę o przygodach Reksia. Nie zabrakło też czasu na wspólna zabawę.

 

Dzień Wolontariatu

Dzieci ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz ze swoim opiekunem udali się z wizytą mikołajkową do Przedszkola "Baśniowy Dworek" na Kole.
Czterolatki z grupy "Misiów" były bardzo zdumione, gdy do ich sali zawitała duża grupa Mikołajów. Wolontariusze wręczyli przedszkolakom książeczki. A na zakończenie
dzieci "małe" i "duże" wspólnie bawiły się.


 

Kiermasz świąteczny

Dnia 4 grudnia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali kiermasz bombek, które samodzielnie wykonali.
Można było zakosztować również smakołyków wypiekanych przez mamy uczniów - prawdziwe mistrzynie kuchni.
Zebrane pieni
ądze zostaną przeznaczone na prezenty świąteczne dla potrzebujących rodzin.

 

Imieninowo u Barbary Wachowicz

Dnia 4 grudnia uczniowie klasy 6B wraz ze swoja polonistką udali się na spotkanie z pisarką losu polskiego - Barbarą Wachowicz.
Pani Barbara nie tylko podpisywała swoje książki, ale również "przeegzaminowała" młodzież na okolicznośc tego, że jeden z uczestników to harcerz.
A Harcerstwo Polskie to wielki konik pani Barbary Wachowicz.



 

Podsumowanie projektu o Julianie Tuwimie

Rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima. W związku z tym w naszej szkole był realizowany projekt dotyczący tego znanego i lubianego przez dzieci poety. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szeregu konkursów - wiedzy, literackich, plastycznych dotyczących życia i twórczości Tuwima. Spotkali się również z pracownikami i wolontariuszami z Muzeum Żydów w Warszawie. uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia odbyło się 4 - go grudnia. Uczniowie pod kierunkiem Pań Ani Kowalskiej i Ani Janik zaprezentowali wiersze poety oraz piosenki do jego tekstów. Odbył się również pokaz akrobatyczny ilustrujący wiersz "Cuda i dziwy".
Na koniec uczniowie otrzymali nagrody w konkursach.

 

"Kulinarny" język polski

Uczniowie klasy 4C zmierzyli się z nie lada wyzwaniem – sztuką kulinarną. Na lekcji języka polskiego połączyli wiedzę kucharską, którą nabyli w trakcie zajęć  wraz z wykorzystaniem jej w praktyce.
Wszystko odbywało się pod nadzorem bohaterów znanych dzieciom z książek
- Pinokia i Kleksa. Obydwaj w iście bajecznych strojach pomagali grupie gotować, piec , mieszać i wyczarowywać różne smakołyki.

 

"Trzymaj formę"

28 - go listopada w naszej szkole odbyła się akcja "Wiem, co jem" dla klas IV - VI pod hasłem "Trzymaj formę". Dzieci z poszczególnych klas zaprezentowały stoliki z pysznym i zdrowym jedzeniem, które później zostało bardzo ochoczo zjedzone.

 

"Jaś i Małgosia inaczej"

Również nasi najmłodsi uczniowie uczcili Dzień Dobrego Jedzenia. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a zaprezentowały przedstawienie "Jaś i Małgosia inaczej", które zapoznało dzieci z witaminami występującymi w pożywieniu. Atrakcją występu były kukiełki z owoców i warzyw. Dzieci przygotowała Pani Ola Augustynowicz - wychowawczyni swietlicy.

 

Dzień Dobrego Jedzenia

W piątek 15 - go listopada uczniowie klas 0 - III wzięli udział w Dniu Dobrego Jedzenia.
Na pierwszej lekcji dzieci wyszukiwały i prezentowały informacje i ciekawostki dotyczące wylosowanego owocu. Następnie rozwiązywały krzyżówki, zagadki i rebusy związane z owocami oraz tematyką zdrowego żywienia.
W czasie drugiej lekcji wykonały desery, soki i przekąski z wylosowanym owocem. Następnie odbyła się na korytarzu prezentacja i degustacja potraw.
Komisja rozstrzygnęła również szkolny konkurs "Owocowy szał" na najbardziej pomysłowe i wykwintne potrawy.

 

Program artystyczny 3a z okazji Święta Niepodległości

12 -go listopada dzieci z klasy 3a przedstawiły klasom 0 - III program poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Dzieci śpiewały i recytowały okolicznościowe utwory. Uczniów przygotowała Pani Anna Zacholska.

 

Program artystyczny 5b z okazji Święta Niepodległości

12 - go listopada uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą zaprezentowali program artystyczny poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Występ dzieci został wzbogacony prezentacją multimedialną przybliżającą polskie drogi do niepodległości. Piosenki śpiewał chór szkolny.

 

Wizyty na warszawskich cmentarzach

Uczniowie klas młodszych odwiedzili i uporządkowali przed Świętem Zmarłych mogiły na warszawskich cmentarzach. Miejscem wycieczek były Cmentarz Powązkowski, Cmentarz Powstańców Warszwy oraz miejsca pamięci zlokalizowane na Woli.

 

Wizyta na Powązkach

Corocznie uczniowie naszej szkoły, przed Świętem Zmarłych, odwiedzają cmentarz na Powązkach. Jest to miejsce pochówku patrona szkoły, Józefa Gardeckiego. Dzieci uporządkowały grób patrona, zapaliły znicze. Wizyta na Powązkach to również doskonała okazja do poznania histrorii tego miejsca oraz odwiedzenia grobów zasłużonych i znanych Polaków.

"Szkoła z pomysłem na edukację teatralną"

28 października nasza szkoła otrzymała po raz kolejny Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m. st. Warszawy "Szkoła z pomysłem na..." za pomysł na edukację teatralną. Nagroda przyznawana jest szkołom, które mogą pochwalić się realizacją ciekawych projektów.
W naszej szkole rokrocznie realizowane są zadania związane z edukacją o charakterze teatralnym, tj. zajęcia teatralne, przygotowywane są przedstawienia uświetniające imprezy o zasięgu dzielnicowym, organizowane spotkania z ludźmi teatru. Możemy pochwalić się osiągnięciami w konkursach teatralnych.

Nominacja

Nasza szkoła otrzymała nominację w Konkursie m. st. Warszawy na najlepszy projekt roku 2012 z zakresu edukacji kulturalnej.
Celem konkursu jest promowanie ciekawych i oryginalnych dokonań w dziedzinie edukacji kulturalnej, a także rekomendowanie najlepszych.
Jesteśmy bardzo dumni z takiego wyróżnienia.


 

Święto Żytniego Chleba

15 października 2013 roku w naszej szkole klasy młodsze 0-3 świętowały Dzień Żytniego Chleba. Każda klasa przygotowała poczęstunek we własnym zakresie przy dużym zaangażowaniu rodziców. Uczniowie przygotowali w klasach kanapki z wędliną, serem, warzywami, dżemami itp. Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy wraz z wychowawcami  spotkali się na wspólnym poczęstunku na korytarzu. Klasy zachęcały do próbowania swoich specjałów nie tylko kolegów i koleżanki z innych klas, ale również pracowników szkoły. W miłej atmosferze zjedzono śniadanie, które miało za zadanie zachęcić  uczniów do jedzenia różnych rodzajów chleba żytniego.

 

Święto Komisji Edukacji Narodowej

14 października obchodzilismy w szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji przedstawienie przygotowała klasa V a. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe pomiędzy klasami: gra w dwa ognie oraz w siatkówkę.

 

Pasowanie na ucznia

14 października odbyła się w szkole uroczystość pasowania na ucznia. Po miesiącu nauki w poczet pełnoprawnych uczniów, przyjęte zostały dzieci z trzech klas pierwszych. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska. Dzieci uczciły ten dzień również słodkim poczęstunkiem.

 

VI Wolski Bieg Papieski

Z okazji Dnia Papieskiego, 12 października w Parku Moczydło, odbył się VI Wolski Bieg Papieski, zorganizowany przez gminę we współpracy z parafią Św. Józefa Oblubieńca NMP.
Każdy chętny mógł spróbować swoich sił.

Nasi uczniowie stanęli na podium w następujących kategoriach:
- Bieg na 600 metrów dziewcząt - Magdalena Sosnowska z IIIa - II miejsce;
- Bieg na 600 metrów chłopców - Szymon Kosakowski z IVd - II miejsce;
- Bieg na 800 metrów dziewcząt - Patrycja Kielak z VIc - I miejsce;
- Bieg na 800 metrów chłopców - Łukasz Cieszyński z Va - II miejsce, Tymon Skalij z VI c - III miejsce.

Gratulujemy sukcesu wszystkim naszym uczniom.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach 7-14.10.br obchodzony jest Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku nasi delegacja naszych uczniów z dysleksją wzięła udział w nietypowym i ciekawym przedsięwzięciu. W piątek, 4.10. na ulicach Starego Miasta odbyła się Gra Terenowa pod nazwą "Ortograficzny Szlak 7 Inteligencji", zorganizowana przez doradców metodycznych WCIES we współpracy ze szkołami biorącymi udział w programie "Szkoła Przyjazna Uczniom z
Dysleksją"- w tym z naszą szkołą.
Gra polegała na znalezieniu na wyznaczonej trasie 7 punktów, gdzie na uczniów czekały różnorodne zadania do wykonania, przygotowane w oparciu o różne rodzaje inteligencji. Po pokonaniu trasy, ulicami przeszedł tańczący barwny i głośny korowód uczestników, prowadzony przez tancerkę stylu hip-hopowego.
Uczestnicy mieli ze sobą transparenty z hasłami informującymi o dysleksji.
Nastroje i pogoda były wyśmienite, mamy więc nadzieję,
że tak wspaniała zabawa powtórzy się za rok.

 

Gra terenowa z harcerzami

18 - go września uczniowie klas czwartych wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej przez harcerzy ze 110 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej "Konary" prowadznonej przez druhnę Dorotę Bień.
Dzieci wykonywały zadania na terenie Lasku na Bemowie, ćwiczyły orientację w terenie, na koniec wzięły udział we wspólnym ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek.

Wszystkich zainteresowanych udziałem  w ziórkach harcerskich, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na tablicy drugiego piętra na przeciwko sali informatycznej.

Czuwaj!

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 - go września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniów i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska. Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w klasach starszych uświetnił występ klasy 6b.
W bieżącym roku naukę w naszej szkole rozpoczynają dzieci z trzech klas 0 oraz trzech klas pierwszych oraz nowi nauczyciele. Wszystkich witamy bardzo serdecznie i życzymy owocnej pracy.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego