Menu główne:
Szkolny Festiwal "Mam Talent"
W środę 18 czerwca uczniowie naszaj szkoły zaprezentowali swoje umiejętności podczas Szkolnego Festiwalu "Mam Talent". Impreza zorganizowana z inicjatywy Pań Ani Janik i Katarzyny Banaszek, miała na celu promowanie naszych szkolnych talentów. Dzieci śpiewały, grały na instrumentach, tańczyły, odbijały piłeczki. Był również pokaz umiejętności językowych, pokaz teatralny, kabaretowy i sportowy.
Występy wszystkich uczestników spotkały się z ogromnym uznaniem i zainteresowaniem społeczności szkolnej.
Wszystkim utalentowanym i odważnym serdecznie gratulujemy.
"Ptasie plotki"
17 czerwca uczniowie grupy teatralnej 4b zaprezentowali rodzicom i zaproszonym gościom swoje umiejętności teatralne w spektaklu "Ptasie plotki". "Barwny ptasi korowód" spiewał i recytował. Inicjatorką przedstawienia była Pani Monika Szymczyk -
Pokaz teatralny w Ic
13 czerwca uczniowie klasy 1 c razem z nauczycielem teatru i wychowawczynią przygotowali pokaz umiejętności aktorskich. Rodzice dzieci obejrzeli 2
mini-
Dzielnicowy projekt "Europa -
Projekt "Europa -
W czasie trwania projektu, uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez UE, obejrzeli wystawę "Rodzina Straussów" oraz poszerzyli swoją wiedzę o Austrii, jej historii, kulturze i środowisku geograficzno -
Do projektu przystąpiło 9 wolskich szkół rywalizując w 3 konkursach: na gazetkę, informator -
Nagrody zostały wręczone podczas uroczystego finału w dniu 12 czerwca.
Część artystyczną finału przygotowali uczniowie SP 225 z nauczycielami; stronę austriacką na uroczystości reprezentowała Pani Minister Stella Avallone, obecni byli również: sekretarz generalny Towarzystwa Polsko -
Finał zakończył się poczęstunkiem z degustacją potraw austriackiej kuchni przy muzyce J. Straussa.
Organizatorki projektu: Anna Kowalska (autorka projektu), Beata Tomczyk
II Edycja programu Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją rozstrzygnięta
Z radością informujemy, że nasza szkoła po raz drugi wyróżniona została certyfikatem Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją. Pomysłodawcami i
organizatorami tego przedsięwzięcia są metodycy z zakresu pomocy psychologiczno-
wzięło 55 szkół, a certyfikaty otrzymały 43 placówki. Wyróżnienie certyfikatem oznacza, że uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
otrzymują kompleksową pomoc ze strony szkoły. Mają też stworzoną możliwość wykazywania się swoimi mocnymi stronami w różnorodnych działaniach np. muzycznych, sportowych czy poprzez wolontariat.
Równocześnie wręczono też nagrody laureatom Warszawskiego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów z Dysleksją. Nasza szkoła może
poszczycić się aż dwiema laureatkami – Barbara Kubicka zajęła I miejsce, a Karolina Kubicka III miejsce.
Serdecznie gratulujemy zarówno zwyciężczyniom, jak i wszystkim nauczycielom i Dyrekcji szkoły.
Dzień Dziecka w Korabiewicach
Uczniowie naszej szkoły w piękny sposób uczcili swoje święto-
rzeczowe. Pod koniec maja prowadziliśmy zbiórkę karmy, która 1.06. została przekazana wolontariuszom opiekującym się zwierzakami. W Schronisku, obok wielu bezdomnych psiaków, mieszkają też zwierzęta gospodarskie-
Anna Tanajewska
Prezentacje profilaktyczne
9 czerwca rozpoczęliśmy w klasach 4 -
Drugą prezentację pokazała Pani Małgorzata Kosterska. Przybliżyła uczniom problemy związane z kleszczami, opowiedziała jak postępować i gdzie należy spodziewać się ich największych skupisk.
Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
5 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, którego pomysłodawczynią jest Pani Jolanta Szostak. Uczniowie klas III -
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Wygrała Maja Kruszewska z 5b, Agata Osiecka -
Konkurs uświetnił występ uczennic z klasy VIa z repertuarem zespołu Abba. Uczennicom towarzyszyła Pani Szostak.
Święto Wolności
Dzisiaj, tj. 4 czerwca, obchodziliśmy w szkole Święto Wolności upamiętniające 25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów. Obejrzeliśmy prezentację przybliżającą czasy PRL -
Przedstawienie "Tadek Niejadek"
W piątek 30 maja obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu rodziców uczniów naszej szkoły pod tytułem "Tadek Niejadek". Rodzice w zabawny sposób opowiedzieli historię chłopca, który nie chciał jeść, stał się lekki jak balonik i co z tego dalej wynikło.
Spektakl powstał na motywach książki Wandy Chotomskiej "O Tadku Niejadku...".
Rodzicom gratulujemy udanego występu.
Debata na temat zdrowia
28 maja uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Kosterską przedstawili debatę na temat zdrowia. Poznaliśmy różne punkty widzenia i postawy dotyczące zasad higieny. Debatę wzbogaciła prezentacja Ady z 6a.
Spotkanie z Afryką
Dni różnych kultur stały się już tradycją Szkoły Podstawowej Nr 225 im. Józefa Gardeckiego, przy ul. J. Brożka 15. W ramach szkolnego projektu „Żyjemy w świecie wielu kultur”, odbyły się już uroczystości poświęcone kulturze żydowskiej, wietnamskiej, romskiej, ukraińskiej i gruzińskiej. Głównym celem podejmowanych przez szkołę działań jest rozwijanie wrażliwości międzykulturowej oraz przygotowanie do życia w wielokulturowym świecie, do współżycia nastawionego na współpracę.
23 maja 2014 r. zostanie zapisany w pamięci uczniów i kronice szkoły jako Dzień Kultury Krajów Afryki. Data uroczystości nie była przypadkowa – 25 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Afryki.
Uroczystość była podsumowaniem V edycji projektu „Żyjemy w świecie wielu kultur – KOLORY AFRYKI” Projekt ten dofinansowany został przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawa w ramach IX edycji programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne.
W uroczystości uczestniczyli goście: pani Grażyna Orzechowska – Mikulska – zastępca burmistrza dzielnicy Wola, podkom. Joanna Malina, pani Anna Patynek -
Tego dnia uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście „odwiedzili” Afrykę, o której Ryszard Kapuściński w jednej ze swoich książek napisał:
„To istny ocean, osobna planeta, różnorodny przebogaty kosmos.
Tylko w wielkim uproszczeniu, dla wygody, mówimy – Afryka”.
Podczas uroczystości Pani Anna Patynek, której największą pasją jest muzyka bębnów i Afryka Zachodnia zachwyciła publiczność grą na bębnach etnicznych.
Kolejny gość – pani Agnieszka Podolecka, autorka książek i podróżniczka, która w ramach projektu prowadziła z uczniami warsztaty, opowiedziała o swoim pobycie wśród szamanek afrykańskich. Goście podziwiali też wystawę zdjęć pani Agnieszki Podoleckiej z podróży do Afryki.
Pan Adil Abdel Aati i pan Ali Sirageldin barwnie opowiedzieli uczestniczącym w spotkaniu o swojej rodzimej kulturze.
W ramach projektu uczniowie wzięli udział w konkursie na plakat „Moja wymarzona podróż do Afryki”. Ich oryginalne i pomysłowe prace stworzyły piękną dekorację. Ogromną radość sprawiły uczniom nagrody – pasjonujące książki tematycznie związane z Afryką.
Podczas spotkania uczniowie zaprosili także widzów w multimedialną podróż do miejsc, które wybra
Serca publiczności podbili misjonarze z Grupy Muzycznej Consolata – zaprezentowali oni tradycyjne pieśni Afryki włączając do wspólnego śpiewu i tańca uczniów i zaproszonych gości.
Uczniowie zorganizowali też akcję charytatywną – zebrali ogromną ilość przyborów do rysowania i malowania, które za pośrednictwem księży misjonarzy trafią do afrykańskich dzieci.
Pracownicy szkolnej stołówki sięgnęli po przepisy kuchni afrykańskiej, mogącej konkurować z najlepszymi kuchniami świata.
Dni różnych kultur w Szkole Podstawowej Nr 225, kierowanej przez panią dyrektor Elżbietę Krużyńską, to wspaniała lekcja, która dostarcza nie tylko wiedzy, daje też możliwość kształtowania cech, które ułatwiają porozumienie na płaszczyźnie kultur – otwartość na drugiego człowieka i tolerancję.
Laureatka "Ośmiu Wspaniałych"
Miło nam poinformować o sukcesie Zuzi Świercz z 6c, która została laureatką Samorządowego Konkursu dla Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.
Gratulujemy.
Spotkanie z misjonarką z Afryki
W piątek odwiedziła nas siostra Zygmunta -
Konkurs "Policjanci są wśród nas"
7-
Uczniów przygotowała Pani Basia Tłoczek.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
29 kwietnia klasa 4b zaprezentowała przedstawienie, w którym przybliżyła okoliczności uchwalenia oraz postanowienia Konstytucji 3 Maja. Dzieci pokazały obrady Sejmu Wielkiego oraz przybliżyły postacie historyczne, które miały swój udział w tamtych wydarzeniach. Nie zabrakło również króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który zabrał dzieci na historyczną wedrówkę.
Występ z okazji kanonizacji Jana Pawła II
W piątek 25 kwietnia obejrzeliśmy występ klasy 4a z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Dzieci pokazały prezentację multimedialną o życiu i pontyfikacie papieża oraz recytowały wiersze o tematyce religijnej. Nie zabrakło również wspólnie odśpiewanej "Barki" -
XI Międzydzielnicowy Konkurs Przyrodniczy "Palcem po mapie"
XI EDYCJA Międzydzielnicowego Konkursu Przyrodniczego „Palcem po mapie” odbyła się w czwartek, 24 kwietnia 2014r. o godz.10.00 w Szkole Podstawowej Nr 225, przy ul. J. Brożka 15. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Radę i Zarząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.
Każdego roku w Konkursie „Palcem po mapie” bierze udział około 340 uczniów. W bieżącym roku szkolnym konkurs adresowany był do uczniów klas szóstych szkół podstawowych Dzielnicy Wola i Bemowo, a tematyka i zakres nawiązywał do X rocznicy powstania Unii Europejskiej.
Głównym celem konkursu jest doskonalenie umiejętności zawartych w standardach edukacyjnych.
Cele szczegółowe:
1.Odczytywanie symboli i danych występujących w opisach map i planów.
2.Opisywanie cech charakterystycznych danego krajobrazu.
3.Wyjaśnianie przyczyn i skutków zmian, które zachodzą w środowisku w wyniku działalności człowieka w oparciu o mapę.
4.Rozpoznawanie charakterystycznych cech i własności obiektów przyrodniczych oraz różnorodnych elementów środowiska.
5.Wyszukiwanie potrzebnych informacji z różnych źródeł.
6.Obliczanie odległości na mapie.
7.Stosowanie do rozwiązywania problemów nabytych umiejętności posługiwania się skalą mapę.
Organizatorami konkursu są:
Małgorzata Kosterska (SP Nr 225 -
Jolanta Siedlecka (SP Nr 301-
Wykaz szkół podstawowych biorących udział w Konkursie wraz z opiekunami
WOLA
1.Pani Anna Świderska -
2.Pani Bogusława Stelmach -
3.Pani Anna Świderska -
4.Pani Małgorzata Kosterska – Szkoła Podstawowa Nr 225
5.Pani Katarzyna Rosłaniec -
6.Pani Joanna Mutor -
BEMOWO
1.Pan Przemysław Jeruszka – Szkoła Podstawowa Nr 82
2.Pani Jolanta Wiercioch -
3.Pani Iwona Idzikowska – Szkoła Podstawowa Nr 321
4.Pani Małgorzata Rybicka – Szkoła Podstawowa Nr 341
5.Pani Jolanta Rychta – Siedlecka Szkoła Podstawowa Nr 301
Harmonogram konkursu:
Godz. 10.00 – 11.00 – Konkurs
Godz. 11.00 – 11.15 – Poczęstunek
Godz. 11.30 – 11.45 -
Godz. 11.45 – 12.15 – Pokaz doświadczeń fizyko – chemicznych w wykonaniu uczniów klasy 5a
Godz. 12.15 – Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
Zaproszeni goście
Burmistrz Dzielnicy Wola – Urszula Kierzkowska
Z-
Przewodniczący Rady Dzielnicy Wola – Ewa Statkiewicz
Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wola
Paweł Pawlak
Ewa Widenka
Piotr Milowański
Przewodniczacy Komisji Bezpieczeństwa, sportu i turystyki -
Komisji Budżetu i Finansów – Hać Adam
Komisji Oświaty i Kultury – Kruszyński Tomasz
Komisja planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska – Bojanowicz Marek
WYNIKI
W KONKURSIE WZIĘŁO UDZIAŁ 11 ZESPOŁÓW TRZYOSOBOWYCH
I MIEJSCE zajęli uczniowie ze SP Nr 238
II MIEJSCE zajęli uczniowie ze SP Nr 225
III MIEJSCE zajęli uczniowie ze SP Nr 341
IV MIEJSCE zajęli uczniowie ze SP Nr 139
V MIEJSCE zajęli uczniowie ze SP Nr 316
Komisja w składzie:
Przewodniczący -
Członkowie:
Anna Rożek Świderska
Katarzyna Rosłaniec
Iwona Idzikowska
Jolanta Wiercioch
Opracowała:
Małgorzata Kosterska
74 rocznica zbrodni katyńskiej
11 -
Dzień Ziemi
9 -
Szkolny Festiwal Nauki
9 -
Kiermasz dla Agamy
W dniach 26-
Odyseja Umysłu
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Odysei Umysłu – programu edukacyjnego realizowanego w formie międzynarodowego konkursu twórczego rozwiązywania problemów.
Udział w programie rozwija kreatywne zdolności dzieci, uczy krytycznego myślenia i przynosi uczestnikom (i trenerom) wiele radości. Jesienią w szkole utworzona została 7-
Nasza drużyna wybrała problem nr 5, czyli ‘Na własne oczy’. Zadanie polegało na wymyśleniu i zaprezentowaniu oryginalnego 8 -
Podczas konkursu drużyna rozwiązała także nieznany im wcześniej Problem Spontaniczny – niepowtarzalne zadanie niespodziankę. Sędziowie docenili pomysłowość i wysiłek naszych czwartoklasistów, drużyna z SP 225 na Eliminacjach Regionalnych, które odbyły się 9.03.2014r. w Warszawie, w swojej grupie wiekowej i wybranym problemie zajęła 6. miejsce (na 13 startujących drużyn) – to ogromny sukces zwłaszcza, że był to pierwszy udział w tym konkursie.
Gratulujemy uczestnikom udanego początku przygody z Odyseją Umysłu!
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
We wtorek 26 marca gościliśmy w szkole grupę rekonstrukcyjną, która przybliżyła nam historię Żołnierzy Wyklętych. Wizyta związana była z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", który jest poświęcony żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wyglądały walki partyzanckie, jakiej używano broni, jaką rolę pełniły sanitariuszki. Uczniwie usłyszeli również opowieści o tragicznym losie, który spotkał partyzantów.
W krainie baśni i mitów
W marcu uczniowie klas IVb i IVc wcielili się na języku polskim w postacie ze znanych baśni, natomiast dzieci z klasy Vb w postaci greckich bogów. Pomysłodawcą niezwykłej lekcji była Pani Basia Tłoczek.
Powitanie wiosny w klasach starszych
21 marca, uczniowie klas 5a i 4d zaprezentowali przedstawienie, które wprawiło nas w doskonały, iście wiosenny nastrój. Dzieci z humorem pokazały szkołę, w której czasem jest poważnie, ale często bywa śmiesznie i zabawnie oraz w której diabeł namawia do złego, ale anioł czuwa...
Imprezę uświetnił występ chóru szkolnego.
"Dzieciństwo Pana Gardeckiego"
21 marca uczniów klas I -
Gratulujemy pomysłu.
Powitanie wiosny w klasach młodszych
Uczniowie klas I -
Dzień Patrona w klasach IV -
19 marca obchodziliśmy w szkole Święto Patrona, Józefa Gardeckiego. Z tej okazji w szkole odbyła się impreza przybliżająca uczniom jego postać. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną opowiadającą o Warszawie i Woli w czasach Gardeckiego, przygotowaną przez Karolinę i Basię z Vb. Następnie uczniowie klas VIb, Vb, Vc i IVc przedstawili scenki na temat poszczególnych etapów życia i twórczości artysty. Imprezę uświetnił taniec w wykonaniu Sandry i Krzysia z IVc. Na koniec wystąpił chór szkolny. Patronat nad imprezą sprawowała Pani Anna Kowalska.
W dniu imienin patrona szkoły odbyło się również podsumowanie konkursów: wiedzy o życiu i twórczości Gardeckiego oraz konkursu plastycznego na projekt logo Samorządu Szkolnego z wykorzystaniem wizerunku rzeźbiarza.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Konkurs na logo
Z okazji Dnia Patrona, uczniowie klas IV -
I Festiwal Rzeźby im. Józefa Gardeckiego
Z okazji Dnia Patrona w szkole podejmowane są różne inicjatywy przybliżające postać Józefa Gradeckiego. Uczniowie klas I -
Wystawa plakatów o Józefie Gardeckim
Z okazji Dnia Patrona, na korytarzu pierwszego piętra można oglądać plakaty związane z artystą oraz jego portrety. Autorami prac są uczniowie klas I -
Zjazd Absolewntów -
15.02.2014 r.-
Godz.6.00
Godz.14.30 – w szkole
Godz.15.00 – ustawiamy krzesła na sali gimnastycznej
Godz.15.30 – rozpoczynamy przygotowania poczęstunku-
Godz.16.00
Godz.16.10
Godz.16.30
Godz.16.45
Godz.17.00
Godz.17.30 -
Godz.17.30
Godz.17.45
Godz.18.00 -
Godz.18.30 – walczymy o powrót artystów na scenę, udaje się, wystąpią !!!!
Godz.18.40 -
Godz.19.00
Godz.19.15 -
Godz.19.50 -
Godz. 20.00
Godz.22.30 – żegnamy najbardziej wytrwałych Absolwentów
Godz.22.35 – udało się??? TAK !!!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OBECNYM W TYM DNIU – NAUCZYCIELOM EMERYTOM, DYREKCJI, NASZYM KOLEŻANKOM I ABSOLWENTOM
Bal karnawałowy klas 0 -
12 -
Dzień Bezpiecznego Internetu
11 -
Przedstawienie 3B "O dwunastu miesiącach"
30 stycznia, klasa 3b, zaprezentowała swoim kolegom i koleżankom z klas młodszych, przedstawienie pt. "O dwunastu miesiącach". Uczniowie wyglądali wspaniale w pięknych strojach wykonanych przez rodziców. Na scenie niepodzielnie zapanował baśniowy świat, w którym przy dźwiękach muzyki klasycznej, dziewczynki zaprezentowały układ baletowy. Przedstawienie zakończyła nastrojowa kołysanka.
Z wizyta w Domu Pomocy Społecznej
Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa II c odwiedziła pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Budowlani” przy ul. Elekcyjnej. Dzieci zaprezentowały krótki montaż okolicznościowych wierszy i piosenek, a później wręczyły wykonane samodzielnie na zajęciach świetlicowych tulipany. Występ niewątpliwie się podobał, bo dzieci zostały nagrodzone gorącymi brawami i obdarowane lizakami, czekoladkami oraz zaproszone do powtórnych odwiedzin.